Úvod  » naše nabídka  » stepcraft  » q-serie


Q-serie

STEPCRAFT Q-SERIE

 

STEPCRAFT Q-serie nastavuje nové standardy v počítačem řízené kusové i hromadné výrobě. Výkonný CNC systém v sobě spojuje efektivitu, přesnost a kvalitu společně s moderním industriálním designem. Variabilita pracovních jednotek ze systému STEPCRAFT tvoří jeden z nejvšestrannějších strojů na trhu. Díky inovativním řešením a smart technologiím made in Germany, je Q-serie předurčena k plnění náročných požadavků při profesionálním nasazení.

 

 

 3 ROZMĚROVÉ VARIANTY

 

STEPCRAFT Q-Serie je dostupná ve třech různých velikostech. Rozdíl není jen ve velikosti, ale též v použitých konstrukčních řešeních. Zatímco Q204 je poháněna ve směru osy X jedním krokovým motorem, v řadě Q404 a Q408 jsou použity elektricky synchronizované krokové motory dva.

 

 

 

Q serie nabízí optimální přesnost a extrémní spolehlivost umožňující dosáhnout té nejvyšší možné jakosti výroby. Tomu odpovídá také použití patřičných profesionálních továrních pracovních jednotek s rychlou odezvou, vysokou efektivitou a přesností polohování na +/- 0,015 mm. Rám stroje je ze stejného důvodu vyztužen deseti příčníky a zesílen na nejnamáhanějších místech dalšími ocelovými komponenty.

 

 

 

 

 

Celkovou zesílenou tuhost rámu stroje zajišťuje deset příčných výztuh z extrudovaného hliníku, rozmístěných se vzájemnou vzdáleností 280 mm podél osy Y. Díky tomu je docíleno vysoké stability celého rámu stroje a ideální podpory pracovního stolu.

 

Veškeré vysoce namáhané konstrukční prvky jsou u výrobní série Q designovány tak, aby dokázali rovnoměrně roznášet veškerou zátěž a dlouhodobě spolehlivě odolávali zejména cyklickému namáhání. Pohyblivý portál je sestaven z pětice silných kovových plátů a opatřen práškovou povrchovou úpravou.

 

Pracovní portál je ve smyslu osy Y poháněn dvojicí krokových motorů. (Na každé straně portálu jeden pro dosažení rovnoměrného rozkladu zatížení.) Pro zajištění naprosté přesnosti polohování, dlouhodobé spolehlivosti a maximalizaci životnosti je pro vedení portálu zvoleno vedení na šroubovicích s lineárními ložisky systému HWIN

DESIGN A FUNKČNOST

 

Jako správné moderní CNC, vyniká obráběcí centrum Q serie designem a funkčností, což je zejména vidět na jedinečné(chytré) kombinaci použitých materiálů – zejména extrudovaného hliníku a oceli, univerzálností použití o čemž svědčí obrovská variabilita výměnných pracovních jednotek. Jednoduchou údržbou - snadný přístup k lineárnímu vedení pro osu Z.

 

 

 

 

Vzhledem k variabilitě použitelných pracovních jednotek je pracovní trámec osy Z osazen 6ti upínacími T drážkami umožňujícími přizpůsobit výškové upnutí pracovní jednotky v závislosti na jejích parametrech (zejména výšce).

 

Jedna z největších výhod řady Q spočívá v inteligentní kombinaci vysoceodolných hliníkových profilů STEPCRAFT a ocelových konstrukčních prvků, pro dosažení maximální tuhosti konstrukce a dostatečné hmotnosti pro minimalizaci vibrací.

 

Veškeré řídící i signální obvody Q-series jsou svedeny do jedné elektroinstalační skříně umístěné na pohyblivém portále. Díky tomu lze stroj velmi jednoduše rozšířit o další komponenty ať už se jedná o nástroje, elektroniku nebo příslušenství.

KVALITA

 

Pro spolehlivé výkonné CNC je naprosto zásadní použití vysoce kvalitních součástek a adekvátně tuhých materiálů. Díky systému All-Steel Motion System®, robustním pohonným jednotkám, standardnímu pracovnímu stolu z bíle potažených MDF desek doplněných ALU profily s upínacími T drážkami a kompletaci dle filozofie OneTech je řada Q ideální pro průmyslové nasazení.

 

 

 

ALL-STEEL MOTION SYSTEM®

 

Řada STEPCRAFT Q-Series vychází co se posuvu týče ze svého patentovaného systému All-Steel Motion System®. Tento lineární vodicí systém používá kalené ocelové rolny ∅ 20 mm, které zaručují plynulý přesný pohyb a robustnost důležitou zejména pro dlouhodobou spolehlivost stroje. Dalším nesporným benefitem systému All-Steel Motion System® je extrémní necitlivost vůči prachu, a z toho vycházející minimalizace nároků na údržbu stroje.

 

ONE TECH

 

Filozofie kvality OneTech zaručuje jeden z nejvyšších možných jakostních standardů. Vychází z toho, že každý CNC stroj je kompletně sestaven, důkladně zkontrolován a odzkoušen konkrétním technikem STEPCRAFT v německé továrně. Teprve po úspěšném otestování všech funkcí je CNC stroj řady STEPCRAFT Q označen jedinečným výrobním štítkem jakosti OneTech a může být expedován k zákazníkovi.. Průvodní zkušební protokol je dodáván společně se strojem.

 

 

 

Autor videa: STEPCRAFT GmbH & Co. KG

 

 

 

 

Autor videa: STEPCRAFT GmbH & Co. KG

Překlad: Profitek s.r.o.

EFEKTIVITA

 

Inovativní technologie a použití komponentů té nejvyšší jakosti umožňují stroji Stepcraft Q-series citelně zefektivnit Vaši výrobu a docílit naprosto přesných výsledků jak při klasickém frézování standardních materiálů, tak při jakémkoliv jiném obrábění, které CNC díky variabilitě pracovních jednotek umožňuje.

 

Díky rychlosti dosahující až 12 m / min, lze efektivně a přesně obrábět širokou škálu materiálů, jako jsou rostlé dřevo, materiály na bázi dřeva, plastů, textilu, hliníku, mosazi, karbonových popř. jiných kompozitních a dalších materiálů.

Lowest machine hour rate

Díky do detailu promyšlené konstrukci, jejíž příkladem je třeba kompletní zapouzdření lineárních vedení s jednoduchým přístupem pro údržbu a spolehlivými pohonnými jednotkami, vyniká Q-Series vedle nízkých nároků na údržbu též naprosto zásadním parametrem a tím jsou provozní náklady promítnuté do pracovní hodiny stroje. To z CNC systému STEPCRAFT dělá vedle prémiového Hi-tech řešení i řešení extrémně ekonomicky výhodné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Many processible materials

PRACOVNÍ JEDNOTKY, NADSTANDARDNÍ VÝBAVA A PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

CNC systém řady Stepcraft Q lze dle požadavků zákazníka individuálně přizpůsobit a rozšířit o řadu pracovních jednotek, praktických doplňků a nadstandardního příslušenství. Ať již řešíte 3D tisk, vypalování laserem, řízený soustruh, tvorbu rytin, vakuový podtlakový stůl, obrábění v lázni, automatický výměník nástrojů nebo třeba odsávanou odhlučněnou pracovní kabinu stroje, máme řešení..!

  

 

 

 

 

VYSOKOFREKVENČNÍ ELEKTROVŘETENO

HFS2200A (2,2kW)

 

Silné profesionální vysokootáčkové průmslové elektrovřeteno pro náročné frézování a další operace třískového obrábění při nasazení v individuální i hromadné výrobě. Systém upínací kleštiny ER20.

AMB1050 FME-W S AUTOMAT. VÝMĚNOU NÁSTROJE (1,05kW)

 

první univerzální frézovací elektrovřeteno s integrovanou automatickou výměnou nástroje upnutého na upínacím trnu SK20 v klěštině ER-16. Upnutí a uvolnění probíhá pneumaticky. Otáčky lze regulovat z externí řídící jednotky. 

 

HF FRÉZOVACÍ ELEKTROVŘETENO STEPCRAFT HF-500 (0,5kW)

 

Frézovací jednotka HF 500 je osazena asynchronním motorem, který zajišťuje vysokou úroveň točivého momentu. Jednotka umožňuje plynulou regulaci otáček s jejich procentuálním elektronickým zobrazením.

3D TISKOVÁ JEDNOTKA

STEPCRAFT PH-40

 

S 3D tiskovou jednotkou PH-40, můžete svůj CNC systém proměnit v kvalitní přesnou 3D tiskárnu a začít tak vytvářet přesné 3D modely vrstvu po vrstvě. Variabilní regulace teploty umožňuje použití všech vláken s teplotou zpracování 150 až 265 ° C 

 

LASEROVÁ GRAVÍROVACÍ A ŘEZACÍ JEDNOTKA STEPCRAFT DL445

 

Umožňuje bezkontaktní gravírování různých materiálů případně řezání slabších materiálů. Intenzita laserového paprsku je nastavitelná procentuelně v rozsahu 0-100%. Jednotka obsahuje integrovaný snímač nulového bodu a aktivní odtah vzduchu a výparů přes filtr jemných částic.

 

3D ODMĚŘOVACÍ JEDNOTKA

 

 

3D dotyková sonda umožňuje elektronicky zaznamenávat nerovné plochy a přesně snímat trojrozměrná tělesa. Tímto způsobem mohou být objekty reprodukovány či jednoduše a snadno dozdobeny i na složitěji tvarovaných plochách například gravírováním. Citlivost sondy lze nastavit individuálně.

 

STANDARDNÍ FRÉZOVACÍ JEDNOTKA

STEPCRAFT MM-1000 (1kW)

 

MM-1000 STEPCRAFT silná a spolehlivá základní frézovací jednotka. Zkonstruovaná tak, aby dokonale vyhovovala všem požadavkům systémů STEPCRAFT CNC.

 

JEDNOTKA PRO ŘEZÁNÍ ODPOROVÝM DRÁTEM

 

Umožňuje přesné řezání materiálů jako je polystyren, expandovatelný polystyren (EPS) nebo polypropylen (EPP) za použití rozžhaveného drátu ze speciální slitiny niklu a chromu. 

KONTAKTNÍ HROTOVÁ VYPALOVAČKA

STEPCRAFT WBP-550

 

Kontaktní hrotová vypalovačka pro designovou výrobu log, symbolů, upomínkových, dárkových a dekoračních předmětů, uměleckou tvorbu atp.

 

 

 

LINEÁRNÍ ZASOBNÍK S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU NÁSTROJŮ

 

 

lineární zásobník nástrojů s automatickou výměnou, umožňuje komfortní rychlý přechod mezi pěti až deseti nástroji a umožňuje tak automatické komplexní opracování dílců a výrobků složitých tvarů

 

 

ODMĚŘOVÁNÍ DÉLKY UPNUTÉHO NÁSTROJE

 

 

Snímač odměřování délky upnutého nástroje je vybaven mikrospínačem a čidlem. Snímač Vám ušetří čas při výměně nástroje ať již jednoho za druhý či stejného po jeho nabroušení, zajistí přesnou hloubku frézování a pomůže předejít případným kolizím. 

 

 

LUBRIKAČNÍ JEDNOTKA

 

 

 

Jednotka slouží pro postřik pro zlepšení řezných podmínek a případnému chlazení nástroje během obrábění. Zejména ji využijete při obrábění plastů, kompozitních materiálů a slitin neželezných kovů. 

 

 

ODSÁVÁNÍ PRACOVNÍ JEDNOTKY

 

Pro snížení prašnosti lze vybrané pracovní jednotky osadit odsávací patkou s automatickým nastavením výšky s kompenzací polohy odsávací patky v závislosti na hloubce frézování.

 

 

PRACOVNÍ STŮL T-PROFIL

 

Pracovní stůl speciálně vyvinutý pro CNC systém STEPCRAFT, umožňuje díky upínacím T-drážkám, uchycení celé řady přípravků pro fixaci obráběného materiálu, případně dalšího příslušenství (vakuový nesting stůl,řízený soustruh,..)

 

 

OCHRANNÉ ZAKRYTOVÁNÍ CNC

 

Systém ochraného zakrytování pro snížení prašnosti a hlučnosti. Zkonstruován tak, aby umožňoval pohodlný přístup ze tří stran pomocí skládacích dveří z nárazuvzdorného polykarbonátu. Konstrukce krtytu je sestavena z eloxovaných alu profilů.


Profitek, s.r.o.
Třída 5.května 457/44
373 72 Lišov

IČ: 06242952
DIČ: CZ06242952
Bankovní spojení:
CZK: 2401260347/2010
EUR: IBAN:CZ0620100000002801260362
         BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
GSM: +420 777 577 819
E-mail: info@profitek.cz


Najdete nás také na:
Facebook Google + You Tube

https://www.high-endrolex.com/29
Copyright © 2024 © Profitek s.r.o. | stroje a technologie | www.profitek.cz