Úvod  » naše nabídka  » stepcraft  » d-serie


D-Serie

STEPCRAFT CNC SYSTEM D-SERIE TŘETÍ GENERACE

 

všestranný stolní CNC systém STEPCRAFT D3-Serie byl vyvinut zejména pro použití v privátním, malopodnikatelském a vzdělávacím sektoru. Ve všech těchto oblastech si díky možnosti osazení různými aktivními, pasivními a pomocnými pracovními jednotkami, nachází dlouhodobě spokojené zákazníky, kterým nabízí ten nejefektzvnější způsob, jak začít s CNC obráběním.

 

 

 

 

3 ROZMĚROVÉ VARIANTY

 

CNC systém STEPCRAFT D-Serie je dostupný ve třech základních rozměrových variantách. Rozdíly jsou čistě a jen ve velikostech systémů a tak není třeba dělat kompromisy. Stejná přesnost. Stejný design. Stejná síla.

 

 

ROBUSTNÍ A ČISTÝ PRŮMYSLOVÝ DESIGN

 

CNC systémy Stepcraft D.3 Series (třetí generace D.Serie) jsou navrženy s důrazem na robustnost, ergonomii a uživatelský komfort. Optimalizované, čistě pro tento účel vyvinuté vysokopevnostní silnostěnné alu profily tvořící kostru stroje, činí ve své kategorii CNC frézku Stepcraft D.3 Serie tužší než jakékoli jiné stolní cnc. Zároveň nově umožňuje upínání pracovních jednotek buďto standardním sevřením v upínací přírubě D43  anebo zavěšením přímo na Z-trámec pomocí T-Slot upínacích drážek.


DVOUMOTOROVÝ POHON V OSE Y

Pohon pohybových šroubů v ose Y je zajišťovát dvojicí krokových motorů ( 2A Sanyo Denki® NEMA17) prostřednictvím napřímo hnaných pohybových šroubů Igus a nastavitelných bronzových pohybových matic s vymezitelnou vůlí. Portál je samokalibrační a je vybavený stavěcím šroubem pro možnost případných korekcí kolmosti.

 

ZESÍLENÉ KONSTRUKČNÍ PROFILY

Speciálně vyvinuté a pouze pro Stepcraft CNC vyráběné vysokopevnostní konstrukční profily, díky své promyšlené geometrii dutých komor umožňují dosáhnout optimálního rozlokladu sil. Díky tomu Stepcraft D.3 Serie dosahuje nadstandardní tuhosti a zároveň si vedle cenové dostupnosti zachovává svou shovívavost vůči začátečnickým chybám.

T-SLOT PRACOVNÍ STŮL

Pro pohotové variabilní upínání obráběného materiálu, je u této generace oproti předchozím použit už v základní výbavě stůl s T-Slot upínacími drážkami. Dokážete tak jednoduše upnínat různé typy, druhy a tvary materiálu, popřípadě upevnit na stůl svěrák či další prvky rozšiřující výbavy bez dodatečných upínacích přípravků.


PRACOVNÍ TRÁMEC V OSE Z

Jedna z největších výhod nové řady D3 spočívá v nově přepracovaném zesíleném pracovním trámci pro osu Z. Tento trámec Vám  vedle maximalizace tuhosti dokáže nabídnout i dvojiciupínacích T-drážek(M6) pro uchycení nejrůznější doplňkové výbavy.

ALL STEEL MOTION SYSTEM™ 

All-Steel Motion System™ je náš patentovaný systém posuvu. Jedná se o čtveřici ocelových broušených rolen, odvalující se po ocelových broušených kalených tyčích D8mm. Díky extrémní tvrdosti materiálu pracuje All-Steel Motion System™ hladce a bez opotřebení.

KABELOVÉ CHRÁNIČE IGUS

Veškerá kabeláž je u nové D3 Serie vedena v kabelových řetězech IGUS. To podstatně usnadňuje a zrychluje její montáž, prodlužuje její životnost a zjednodušuje přípanou inspekci či dodatečné přidávání dalších kabelů.

VÝBĚR Z VÍCE NEŽ DESETI AKTIVNÍCH, PASIVNÍCH A POMOCNÝCH PRACOVNÍCH JEDNOTEK

 

CNC systémy Stepcraft, vedle všech dalších předností, vyčnívají z řady unikátní možností snadného rychlého přechodu mezi různými druhy obrábění, resp. různými pracovními jednotkami. Stačí jednoduše upnou požadovanou pracovní jednotku pomocí upínací příruby, v případě aktivních pracovní jednotky ji aktivovat pomocí otočného přepínače pracovních jednotek, přepnout řídící software do příslušného profilu a začít či pokračovat v obrábění. Můžete tak bez obav přecházet například z frézování na laserové gravírování a to jednoduše a na jedno upnutí obrobku. V současnosti máte na výběr z více než deseti pracovních jednotek. Lze tak vedle klasického frézování a frézování ve 4.rotační ose, proměnit Vaše CNC v laserovou gravírovačku, 3D tiskárnu, stroj pro řezání pěnových materiálů, kůže, korku, kartonu, pryže apod. oscilačně tangenciálním či klasickým taženým nožem, využít jej jako kontaktní hrotovou vypalovačku, plotter, značící/popisovací automat, řezačku fólií pro reklamí polepy, stroj pro výrobu rytin,... Právě díky této všestrannosti se z Vašeho CNC systému STEPCRAFT D3.Serie stane během krátké chvíle naprosto nenahraditelný pomocník.

OSVĚDČENÁ FRÉZOVACÍ VŘETENA

 

Pro základní použití CNC systému pro frézování lze vybírat z několika frézovacích vřeten a to jak podle jejich typu, technických parametrů, kompatibility se systémem automatické výměny nástroje či standardu upínací kleštiny určující rozsah upnutelného průměu stopky nástroje. Informace o jednotlivých frézovacích vřetenech, jejich přednosti a doporučené použití naleznete na našem eshopu.

 

STEPCRAFT HF500

Frézovací elektrovřeteno s vysokou přesností, tichým chodem a plynulou softwarovou i manuální regulací otáček.

 

 

 

STEPCRAFT MM-1000

univerzální 1kw frézovací jednotka s manuální i softwarovou regulací otáček a upínáním nástrojů se stopkou max. 8 mm

 

AMB1400 DI

frézovací jednotka 1,4kw se softwarově řízenými otáčkami a upínáním nástrojů se stopkou max. 12 mm do kleštin typu ER16

 


 DALŠÍ AKTIVNÍ PASIVNÍ A POMOCNÉ PRACOVNÍ JEDNOTKY

 


AUTOMATICKÁ VÝMĚNA NÁSTROJE

Rozšíření o systém automatické výměny nástroje u frézovacích jednotek HF500, MM1000 příp. AMB1400 pro složitější projekty vyžadujíc vícero nástrojů.

LASEROVÁ JEDNOTKA DL445

Laserová jednotka DL445 umožňuje bezkontaktní gravírování a značení různých materiálů. Jednotka je vybavena aktivním odtahem a filtrací spalin.

JEDNOTKA 3D TISKOVÉ HLAVY PH40 

S 3D tiskovou pracovní jednotkou STEPCRAFT PH-40, můžete CNC systém proměnit v 3D tiskárnu. Dodávána včetně vyhřívané podložky a ventilátoru.

 


OSCILAČNĚ TANGENCIÁLNÍ NŮŽ 

Jednotka oscilačně tangenciálního nože OTK-3 pro rychlé přesné řezání a vyřezávání složitých tvarů do materiálů na bázi kůže, kartonu, PUR pěn,...

PRŮMYSLOVÝ TAŽENÝ NŮŽ

Tažený nůž pro řezání materiálů na bázi pryže, pěnových hmot, papíru, kůže, textilu a dalších frézováním obtížně dělitelných materiálů.

PLOTROVÝ TAŽENÝ NŮŽ

Jednotka taženého nože s automatickou regulací přítlaku pro řezání tenkých fólií například pro výrobu reklamních polepů či samolepek.

 

ŠIROKÁ NABÍDKA SYSTÉMOVÝCH DOPLŇKŮ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

doplňuje množství jednotlivých pracovních jednotek a činí tak z CNC systému STEPCRAFT opravdu všestranného pomocníka. Ať již potřebujete z CNC udělat řízený soustruh, rozšířit pracovní elektovřeteno o zásobník nástrojů s jejich automatickou výměnou, realizovat obrábění ve vodní lázni, nebo třeba snížit hlučnost a prašnost celozakrytovaným provedením CNC, máme řešení..! 

JEDNOTKA 4. ŘÍZENÉ ROTAČNÍ OSY

Řízená rotační osa rozšiřuje možnosti Vašeho Stepcrat CNC systému o obrábění ve čtvrté ose. Díky tomu dokážete obrábět či laserově gravírovat komplikované rotační tvary a složitější 3D objekty.

3D DOTYKOVÁ SONDA

3D dotyková odměřovací sonda pro přesné určení polohy hran a rohů upnutého materiálu, kompenzaci nerovných ploch, snímání povrchu těles, přeměřování otvorů či dílců a hledání jejich středů.

CELOZAKRYTOVANÉ PROVEDENÍ

Pro zvýšení bezpečnosti a snížení hlučnosti a prašnosti v interieru, lze CNC vyhotovit v celozakrytovaném provedení, což oceníte zejména při provozování ve veřejně přístupných prostorech a školách


SENZOR ODMĚŘOVÁNÍ NÁSTROJŮ

Snímač odměřování délky upnutého nástroje Vám ušetří čas při manuální i automatické výměně nástroje a zajistí přesnou hloubku frézování.

ODSÁVACÍ PATKA

Odsávací patka s výškovou kompenzací pro efektivní odvod třísek, pilin a prachu při větších úběrech a déle trvajících pracovních cyklech.

PODTLAKOVÝ STŮL

Podtlakový pracovní stůl, z PE500, odolného frézovacím kapalinám pro pohotové beznářaďové upínání materiálů deskového charakteru.

 

 KONSTRUKČNÍ KIT A READY-TO-RUN SYSTEM

 

Veškerá CNC STEPCRAFT D-serie jsou dostupná jak ve variantě stavebnice, tak ve variantě kompletně sestaveného systému. Rozhodnutí je čistě na Vás. Chcete si stroj sestavit sami a lépe tak porozumět celému systému, nebo raději hned začít realizovat svůj projekt a sestavení přenecháte výrobci..?

 

 

Construction Kit

 

 

 

KONSTRUKČNÍ KIT (STAVEBNICE)

 

S názorným bohatě ilustrovaným manuálem a videoukázkami těch nejpodstatnějších částí montáže stavebnice si dokážete svůj první vlastní STEPCRAFT CNC SYSTEM sestavit sami během několika hodin a zároveň se jako benefit vedle nižší pořizovací ceny také podrobně seznámit s mechanickým fungováním celého stroje.

 

 

K MÁNÍ ZDE

  

  

READY TO RUN

 

S řešením Ready2run stačí Váš nový STEPCRAFT CNC SYSTEM vybalit z krabice, připojit do elektrické zásuvky a začít. Sestavení a kalibrace je prováděno v továrně výrobce v německém Mendenu. 

 

 

K MÁNÍ ZDE

Ready-to-Run System

 

 


Profitek, s.r.o.
Třída 5.května 457/44
373 72 Lišov

IČ: 06242952
DIČ: CZ06242952
Bankovní spojení:
CZK: 2401260347/2010
EUR: IBAN:CZ0620100000002801260362
         BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
GSM: +420 777 577 819
E-mail: info@profitek.cz


Najdete nás také na:
Facebook Google + You Tube

https://www.high-endrolex.com/29
Copyright © 2024 © Profitek s.r.o. | stroje a technologie | www.profitek.cz